Преглед на Птицевъдството

Преглед на Птицевъдството

Преглед на Птицевъдството

Blog Article

В съвременни условия конете се отглеждат предимно със спортна цел – за езда и като помощници за военни или охранителни патрулни операции в горски терени. Използването на коне като животинска тяга е силно ограничено и се извършва само в слабонаселени региони, или миноритарни общества със запазени традиционни етнокултурни схеми на живот, който е свързан с отглеждане и използване на конете, като работна тяга.

Днес в София стартира конференция за иновациите и проблемите в птицевъдството

През последните години се открояват няколко съществени тенденции в сферата на птицевъдството в България. Тенденции, отнасящи се до цялостния брой отглеждани птици в страната, до тяхното териториално разпределение, както и до чисто технологичното развитие на отрасъла.

Псевдочумата е остро протичаща заразна болест по кокошките и сродните на тях птици. Причинява се от вирус.

Специален фокус върху най-новите изследвания и практики за оптимизиране на храненето на птиците.

Биволското мляко е ценна суровина за млечната промишленост, с по-висока масленост е, но и с по-висока себестойност.

Допълнителна информация относно птицевъдството в научното заведение ще получите на телефоните за контакт в обект Земеделски институт.

При пуйките болестта има по-къс инкубационен период и се развива по-бързо. Забелязва се силно подуване на синусите (синузит), хрипове и затруднено дишане.

Епизоотологични особености . Източници на инфекцията са болните птици и труповете на умрелите.

Иван Калчев: Държавата трябва да направи така, че ние да бъдем конкурентни на другите европейски държави, защото към момента не сме

Епизоотологични особености. Източник на инфекцията са болните птици и заразоносителите. Когато птиците се намират при добри условия на хранене и отглеждане, инфекцията остава в латентна форма (заразоносителство).

За намаляване на емисиите се предлагат различни методи (например, хранителни добавки за животни, газосъбиращи торби и др.), а също съкращаване на количеството на отглежданите животни, респ. намаление на потреблението на месо.

При едрия рогат добитък – младите говеда са телета, съответно месото, добивано от тях е телешко. Младите овце са агнета, а месото е агнешко; когато е от по-зрели Птицевъдство овце, е шилешко или овче. При козите – младите са ярета, а месо им е ярешко. Същото важи и за най-широко разпространеното птицевъдство – отглеждането на кокошки. Малките кокошки се наричат с общия термин пилета, а месото им е пилешко.

Инфекциозният бронхит е силно контагиозна болест. По младите пилета се проявява, със затруднено дишане, а при възрастните -хронично, с нарушена репродуктивност. Причинява се от вирус.

Report this page